'REYTİNG ALSIN DİYE ENSEST İLİŞKİLER ELE ALINIYOR'

05 Temmuz 2015 Pazar 21:58
reyting-alsin-diye-ensest-iliskiler-ele-aliniyor

seçim dönemlerinde radyo ve televizyon yayınlarının YSK'nın belirlediği ilkeler çerçevesinde RTÜK tarafından denetlendiğini ancak yayın ihlali görülmesi halinde RTÜK değil, YSK tarafından kuruluşlara müeyyide uygulandığı bilgisini paylaşarak, 7 Haziran seçimleriyle ilgili ise 262 rapor hazırlandığını ifade etti.

 Belli kalitenin altında olan televizyon programları olduğunu söyleyen RTÜK Başkanı, şu ifadeleri kullandı:

"Tema olarak eleştirilecek konular var. Reyting alsın, ilgi çeksin diye marjinal, ensest ilişkiler gibi şeyler ele alınıyor. Bu, toplumun değerlerini, ilkelerini olumsuz etkiliyor. Evlilik programları da eleştirdiğimiz bir alan ancak netice itibarıyla bu programlar izleniyor. Toplum bu tür şeylerden hoşlanıyor ve gün boyu izliyor. Evliliğin televizyon ekranlarında pazarlanması anlamına gelebilecek bir yöntem ahlaken kabul edilebilir değil. Evet reyting alıyor, izleniyor ama bir şeyin korunması gerekir. Toplumun o tür şeylere 'hayır' demesi lazım. Pek çok kişi eleştiriyor ama pek kişinin de hoşuna gidiyor, izliyor."

'CİNSELLİK ÖN PLANA ÇIKARILMAMALI'

Dizi sürelerinin çok uzun olmasından rahatsız olduğunu söyleyen Dursun, çocukların dizilerdeki şiddetten olumsuz etkilendiğini, herhangi bir sorun karşısında karşılıklı konuşma yerine, sıkıntıların çözümünün silah olduğuna yönelik bir algı oluşturulduğunu ifade etti. Cinselliğin ön plana çıkarılmaması gerektiğini söyleyen Dursun, "Cinselliğin bu kadar sıradan bir şey haline getirilmemesi gerektiğini düşünüyorum" ifadesini kullandı.

Haberin etiketleri:

rtük


Haber okunma sayısı: 902

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
1 hit, 1 ziyaretçi, 1 ziyaret
Bu hafta:
11 hit, 4 ziyaretçi, 4 ziyaret
Bu ay:
96 hit, 37 ziyaretçi, 49 ziyaret
Toplam:
205983 hit, 45762 ziyaretçi, 61849 ziyaret