Fabrikalar açılıyor!

08 Mayıs 2013 Çarşamba 01:30
fabrikalar-aciliyor

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 2020 Olimpiyatları’na yönelik yol haritasını çizerken, isim babası olduğu ‘’Sporcu Fabrikaları’’ projesini hayata geçirecek.

Bakan Kılıç, genç nüfusu 17 milyonu bulan Türk gençliğini spora yönlendirmenin formülünü buldu. Ankara, İstanbul, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Kocaeli, Malatya, Rize, Samsun ve Tekirdağ illerine çok amaçlı ‘Sporcu Fabrikaları kurulacak.
Büyük illerdeki sporcu fabrikaları 5 dönüm, küçük illerdekiler ise 3 er dönüm arazi üzerine kurulacak. Bu salonlarda takım ve bireysel tüm spor faaliyetleri yapılabilecek. Diyarbakır ve Samsun’daki Sporcu Fabrikaları’nda sona yaklaşılırken, diğer illerdeki inşaatlara ise haziran ayında başlanacak.
Gençlerin ilkokuldan lise çağına kadar bu fırsattan yararlanabileceğini belirten Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç,’’’Sporcu Fabrikaları, 7 gün 24 saat açık olacak ve bu spor merkezleri sayesinde, milyonlarca gencimiz spor yapma imkanına kavuşacak. Bu güne kadar 12 milyon gencimizi taradık. Hedefimiz lisanslı sporcu sayısını 5 milyona çıkarmak. Birçok kentimizin ihtiyaç duyduğu spor alanları, ‘’sporcu fabrikalarımız’’ sayesinde giderilmiş olacaktır’ ‘dedi.
 Kaynak: http://skorer.milliyet.com.tr/fabrikalar-aciliyor-/-/detay/1705198/default.htmEtiketler: İstanbul , Ankara , Diyarbakır , Gaziantep , Kocaeli , Tekirdağ , Samsun , Rize , Malatya , Bursa , saat , spor , Haziran , Spor Bakanı Suat Kılıç , Bakan Kılıç , Suat KılıçHaber okunma sayısı: 1301

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu ay:
85 hit, 33 ziyaretçi, 45 ziyaret
Toplam:
205972 hit, 45758 ziyaretçi, 61845 ziyaret