Belediye ve köylerin elektiği kesiliyor

12 Haziran 2014 Perşembe 18:31
belediye-ve-koylerin-elektigi-kesiliyor

Dicle Elektrik, borcunu ödemediği iddiasıyla, 2'si il, 18'i ilçe olmak üzere 20 belediye ile 400 köye ait içme suyu şebekesinin de elektriğini kestiğini kestiğini açıkladı.

 Dicle Elektrik, bölge genelinde elektrik borcunu ödemeyen 109 belediyenin yanı sıra, borcu bulunan resmi kurum ve köy içme suyu abonelerinin elektriğini kesmeye başladı. İlk etapta 2 il merkezi ve 18 ilçe merkezinin elektriği kesildi. Dicle Elektrik, borcu bulunan ve bunu ödemeyen resmi kurumların yanı sıra 400 köye ait içme suyu şebekesinin de elektriğini kesti.

Dicle Elektrik ekipleri, dün Batman Belediyesi'nin yanı sıra Kozluk, Birecik, Siverek ve Akçakale belediyelerinin elektriğini kesti. Şırnak Belediyesi, Şanlıurfa'nın Suruç, Harran, Ceylanpınar, Hilvan, Bozova ve Halfeti, Diyarbakır'ın ise Çermik, Ergani, Dicle, Eğil, Çüngüş, Çınar, Bismil ve Silvan belediyelerinin elektriği de bugün kesildi.

Dicle Elektrik, toplam 49.4 milyon lirayı bulan ve bu güne kadar ödenmeyen borçları nedeniyle köy içme sularının da elektriğini kesme işlemlerine devam ediyor. Bölge genelinde içme suyuna ait elektrik borcu bulunan köylerden, şimdiye kadar 400'ünün elektriği kesildiği bildirildi.

DEPSAŞ Genel Müdürü Neşet Demirbağ, kısa süre önce aralarında 3 büyükşehir ile 3 il belediyesinin de yer aldığı bölge genelindeki 109 belediyeden elektrik borcu alacaklarının 130 milyon TL'yi aştığını duyurdu. Aynı toplantıda köy içme sularına ait elektrik borcunun da 50 milyon TL'ye yaklaştığını belirten DEPSAŞ Genel Müdürü Demirbağ, borçlu belediyeler ile köy içme sularına ait elektrik enerjisinin, gerekli borç ödemelerin yapılmaması halinde kesileceğini açıkladı.

Kesintiler nedeniyle bölgede sık sık eylemler yapılıyordu. Polis de özel şirketi korumak için halka saldırıyordu.

Haberin etiketleri:

Dicle Elektrik


Haber okunma sayısı: 893

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu ay:
85 hit, 33 ziyaretçi, 45 ziyaret
Toplam:
205972 hit, 45758 ziyaretçi, 61845 ziyaret